• Σχολική Εορτή 2023 για την επέτειο του ΟΧΙ 1940

• Πίσω
27 Οκτωβρίου, 2023 από

Στις 27 Οκτωβρίου 2023, οι μαθητές/τριες της Γ’ και Δ’ τάξης παρουσίασαν γιορτή για την επέτειο του ΟΧΙ. Η γιορτή ξεκίνησε με ένα μικρό αφιέρωμα στη σημαία (ποιήματα-τραγούδι), παρουσιάστηκαν οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες των εθνικών επετείων. Στη συνέχεια ακολούθησαν ποιήματα από μαθητές/τριες της Γ’ τάξης, τραγούδια και θεατρικά. «Στην πρώτη γραμμή του πολέμου», «Έλληνες της Πίνδου» και «Η σύλληψη του Ιταλού» από μαθητές/τριες της Δ’ τάξης. Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί για τη διοργάνωση της σχολικής εορτής η κ. Κομματά Καλλιόπη (δασκάλα Δ’ τάξης) και η κ. Σιαμαντά Αικατερίνη (δασκάλα Γ’ τάξης).

Κατηγορία:Uncategorized - Σχόλια: Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολική Εορτή 2023 για την επέτειο του ΟΧΙ 1940